Tipy pro stálé mládí - fitness, relax, kosmetika
 

Naplánujte si již v těhotenství plavání kojenců

Očekáváte přírůstek do rodiny a již nyní přemýšlíte, jak byste mohla s Vaším drobečkem trávit volný čas? Třebaže na plánování máte času ještě spoustu, může se pro Vás stát inspirací koupání kojenců v Praze. Plavání kojenců Praha 6je vhodné pro děti od šesti měsíců do tří let a může přispět k bližšímu vztahu mezi Vámi a Vašim děťátkem. Dítě totiž ve vodě získává pocit, že se může kdykoliv spolehnout na svého rodiče. Plavání kojenců probíhá zábavnou formou doplněnou o nejrůznější hry, říkánky, písničky i mazlení a hlazení. Děti mají plavání v bazénu rádi, neboť jim to připomíná období, kdy byli u maminky v bříšku.

Dítě se během kurzu plavání naučí splývat v poloze na zádech i na bříšku, vydechovat do vody, skákat, potápět se s úsměvem na rtech a orientovat se pod vodou. Díky plavání kojenců získá Vaše dítě také důvěru k vodě a později v budoucnu se nebude obávat trávit čas ve vodě. Plavání kojenců podporuje u dětí také otužování organismu a psychomotorický vývoj. Děti se ve vodě naučí koordinovat svoje pohyby a navazovat kontakty s ostatními dětmi. Odborníci doporučují plavání kojenců také rodičům, jejichž děti jsou tělesně postižené nebo trpí lehkou mozkovou dysfunkcí.

To samé platí pro děti s chronickým onemocněním horních cest dýchacích. Vezmete-li sebou na plavání tatínka, můžete si udělat čas sama na sebe a na očistu organismu Praha. Využijte čas těhotenství nejen k nakupování výbavičky, ale také k plánování aktivit s miminkem. Těhotenství Vám tak uběhne mnohem rychleji a Vy se budete těšit ještě mnohem víc než doposud. 

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

26. 08. 2015