Tipy pro stálé mládí - fitness, relax, kosmetika
 

Zavlňte svými boky v rytmu břišních tanců

Pravidelný pohyb, zdravá a vyvážená strava a pozitivní přístup k životu jsou tím pravým elixírem věčného mládí. Doktoři doporučují aktivní pohyb alespoň třikrát jednu hodinu týdně, jelikož má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém člověka. Kromě toho zlepšuje náladu, neboť se při něm lidé uvolní a po něm se cítí příjemně. Ne všechny sporty jsou však vyhledávané jak muži, tak ženami. Muži volí spíše aerobní a kolektivní aktivity, jako jsou běh, spinning, fotbal nebo volejbal, ženy se naopak obracejí k józe, pohybovému tanci nebo aerobiku či zumbě. Velmi oblíbené mezi ženami jsou kurzy břišních tanců.

Kurzy břišní tance Praha v pohybovém studiu Na Skok vedené zkušenou profesionální tanečnicí Atiyou trvají pět měsíců a jsou určené všem, kdo se chtějí hýbat do rytmu hudby bez ohledu na věk nebo váhu. Kurzy jsou vypisovány pro začátečnice, mírně pokročilé až po pokročilé tanečnice. Jedna lekce trvá 60 minut.

Principem orientálních tanců je kombinování několika základních figur, pohyb je tedy někdy pomalý a vlnivý a jindy rychlý, třesavý a dynamický. Je výhodou, má-li žena plnější boky a hýždě, které se při tanci rytmicky vlní. Břišní tance příjemně odbourávají stres, zlepšují prokrvení celého těla a posilují svaly pánevního dna. Mají tedy jak psychický, tak fyzický účinek.

Lektorka Atiya získala zkušenosti u německých, českých, amerických a především egyptských lektorek a tanečnic. Veškeré své umění se snaží ženám předat ve svých kurzech. Pořádá i semináře a další představení, o nichž se dozvíte více informací na internetových stránkách http://www.atiya.cz/kurzy-orientalni-tanec-praha/.

Pokud i vás zaujaly orientální tance, vyzkoušejte jednu lekci a uvidíte, zda je pro vás tato aktivita vhodná a přináší vám potěšení.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Břišní tance: Právě jsem kurz... 0 Lenka 16. 05. 2013
číst vše Nový příspěvek

27. 12. 2012